Black Friday? Lepiej – BLUE Friday!

Napiszemy wprost – nie jesteśmy zwolennikami black friday. I bynajmniej nie dlatego, że żałujemy Wam promocji – te już czekają, aby Was mile zaskoczyć. W czym więc problem?

Moda na czarnopiątkowe wyprzedaże trafiła do nas z dalekiego zachodu i od kilku lat coraz bardziej rozpycha się pomiędzy jesiennymi i zimowymi świętami. Na piątkowych wyprzedażach zyskują klienci, którzy mogą kupić towary w niższych cenach, ale zyskują także sprzedający – w wielu sklepach (dane z USA) tego dnia notowane są najwyższe obroty w ciągu roku. A więc sytuacja win-win! W czym problem?!

śmieci na plaży

Problem jest dużo bardziej złożony. Codziennie setki ton śmieci trafiają do oceanów. Śmieci z których większość mogłaby z powodzeniem zostać poddana recyklingowi. Śmieci, których większość z powodzeniem mogłaby nie zostać wyprodukowana. Idea czarnego piątku tylko nakręca spiralę konsumpcjonizmu, który odpowiada za globalny wzrost zanieczyszczeń oraz globalne ocieplenie. Konsumpcjonizm, w którym najważniejsze jest posiadanie rzeczy samo w sobie. W którym zwycięża bylejakość i tandeta.

W tym miejscu pojawia się idea Niebieskiego Piątku zapoczątkowanego przez organizację United By Blue, której nadrzędnym celem jest oczyszczenie oceanów z pływających w nich śmieci i która zachęca do organizowania wspólnych akcji sprzątania (nie tylko oceanów), co może pomóc środowisku naturalnemu.

Jak marka Rubidis wspiera ideę niebieskiego piątku?

Staramy się, aby produkty, które Wam oferujemy, były jak najwyższej jakości. Zarówno nasze okulary, jak i dostępne u nas akcesoria, mają Wam służyć przez długie lata. Weryfikujemy naszych dostawców i oferowane przez nich półprodukty. Chcemy, aby w Wasze ręce trafiły produkty z najwyższej półki. Staramy się, aby wszelkie produkty pochodziły z Polski lub najdalej z Europy, gdzie obowiązują najbardziej surowe normy związane z emisją zanieczyszczeń we wszelkich procesach produkcyjnych.

A 26.11.2021 wybieramy się posprzątać pobliski las (oceanu niestety nie mamy w zasięgu wzroku). Do czego I Was zachęcamy. A po wszystkim #porozmawiajmyokolorach 🙂

#bluemovement

piękna morska zatoka
Powrót