Przewodnik po soczewkach

Oferowane przez nas okulary dostępne są z różnymi rodzajami soczewek, dopasowanymi nie tylko do rodzaju i intensywności ślepoty barw, ale także do indywidualnych preferencji użytkownika, choćby pod względem możliwości wyboru rodzaju powłoki antyrefleksyjnej. Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Uwaga! Nie wszystkie rodzaje soczewek i powłok antyrefleksyjnych dostępne są na magazynie. W takim przypadku czas oczekiwania na zamówienie może sięgnąć 2 tygodni, jednak często udaje się je skompletować w przeciągu kilku dni.

Soczewki

Wszystkie nasze soczewki wykonane są ze szkła organicznego. To powszechnie stosowany materiał przy produkcji soczewek okularowych gwarantujący wysoki komfort użytkowania oraz ochronę przed promieniami UV. Standardowo soczewki od strony zewnętrznej są utwardzone dodatkową powłoką zwiększającą odporność na zarysowania.

D1 – podstawowa odmiana soczewki z filtrem korygującym, dostosowana przede wszystkim do deuteranomalii. Także w przypadku protanomalii soczewka daje dużą szansę na poprawę widzenia kolorów. Moc filtra jest kompromisem pomiędzy skutecznością działania, a komfortem w codziennym użytkowaniu – ze względu na stosunkowo nieduży poziom absorbcji światła, soczewka nadaje się do codziennego stosowania, zwłaszcza w połączeniu z korekcją krótko- i dalekowzroczności.

D2 – soczewka o zwiększonej w stosunku do D1 absorbcji. W związku z tym zapewnia lepsze odseparowanie kolorów, ale może być zbyt ciemna do pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

D3 – Soczewka o największym poziomie absorbcji. Wskazana do użytku na zewnątrz przy dobrych warunkach oświetleniowych.

Powłoki antyrefleksyjne

Brak – podstawowe wersje soczewek nie są pokryte powłoką powłoką antyrefleksyjną.

Ideal UV – powłoka antyrefleksyjna

Ideal Blue UV Max – najwyższej klasy powłoka antyrefleksyjna, dająca przyjemne, niebieskie odbicie od strony zewnętrzej.